5. ve 6. Sınıf için Etkileşimli Matematik Sözlüğü

Matematik dersi kazanımlarından hareketle seçilen sözcüklerin etkileşimli olarak açıklandığı web ve android tabanlı uygulamadır.

UYGULAMA SAYFASINI ZİYARET EDİN
Image

Milli Eğitim Bakanlığının EBA projesi kapsamında Halıcı Bilgi İşlem A.Ş. tarafından yapılan 5. ve 6. Sınıf Matematik dersi kazanımlarından hareketle seçilen sözcüklerin etkileşimli olarak açıklandığı web ve android tabanlı uygulamadır.

Uygulama Hakkında

Yazılımın yöneldiği hedef kitle ilköğretim 5. ve 6. sınıf öğrencileridir. Öğrencilerin ilgilerine ve kişisel öğrenme becerilerine göre, ilköğretim kademelerinde bütün sınıflarında belli ölçülerde bu yazılımdan yararlanılmaktadır.

Yazılım dokunmatik mobil cihazlar ile kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir. Bu sayede seçimlerin “parmak ile dokunma”, “dokunma ve sürükleme” işlevlerini tercih ederek yapılması mümkün kılınmıştır. Aynı zamanda bilgisayar ortamındaki kullanımlar için seçimleri “fare ile tıklama”, “basılı tutma ve sürükleme” ile de yapılabilmektedir.

İçerikler temel olarak soldan sağa ve yukarıdan aşağı yerleştirilmiş olup “sağ el kullanımı” prensibi üzerine kurgulanmıştır.

Ekran Görüntüleri