image

grafik & yazılım...

ZEKA & YETENEK KONGRESİ

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Zekâ ve Yetenek Kongresi, geçmiş yıllarda olduğu gibi; zekâ ve yetenek konularında kuramsal ve deneysel çalışmalar yürüten akademisyenlerden alanda uygulama yapan eğitimcilere, zekâsını ve yeteneğini kendi çalışma alanında gösteren toplumca tanınmış kişilerden profesyonel hayata henüz adım atmamış öğrencilere çeşitli ve zengin bir katılımcı profilinin düşüncelerini ve deneyimlerini içeriyor.

Yıllardır zekâ ve yetenekle ilgili alanlarda çalışan bir kurum olan Türkiye Zeka Vakfı, toplumumuzun her kesiminde bunlara yönelik yoğun bir ilgi olduğunun farkındadır. En beklenmedik anlarda, en beklenmedik yerlerde karşımıza çıkan göz kamaştırıcı zekâ ve yetenek örneklerine de yabancı değiliz. Sevinerek söyleyebiliriz ki kongremiz gerek gösterilen ilgi, gerek sergilenen performanslar açısından beklentilerimizin ötesine geçen bir etkinliktir. Son dönemde zekâ ve yetenekle ilgili çalışmaların artması ve toplumun geniş kesimlerinden ilgi görmesi ise hepimizi sevindiren bir diğer gelişmedir. Bu bağlamda ilgili kişi/kurumların kendi güçlerince bu süreci desteklemesi gerek. Zekâ ve Yetenek Kongreleri ile bu uzlaşmaya bir katkı yapıyor olmaktan mutluyuz.

Halıcı Bilgi İşlem olarak 2013'den bugüne etkinliğin tüm yazılım ve tasarım ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunmaktayız.

Etkinlik sayfası için:

kongre.tzv.org.tr