background

TBD-HALICI
BESTE YARIŞMASI

Türkiye'nin en uzun soluklu müzik yarışması olan TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

image

25. TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması Başvuruları Başladı!

BESTE YARIŞMASI 25. YILINI KUTLUYOR!

Türkiye'nin en uzun soluklu müzik yarışması olan TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Bu yıl 25.’si düzenlenecek olan TBD-Halıcı Bilgisayarlar Beste Yarışması, Türkiye Popüler Müziğine önemli katkılar yapmış ve aramızdan ayrılmış olan değerli bestecilerimize ithaf edilmiştir.

SON KATILIM 5 EKİM 2018 CUMA!

Besteciler, sözsüz ve özgün üretimlerini 5 Ekim 2018 tarihine kadar internet üzerinden ulaştırabilecekler. 22 Ekim'de jürinin ilk değerlendirmesi sonrasında 10 finalist açıklanacak ve halk oylamasına geçilecektir. Finale kalan yarışmacılar 22 Kasım’da Ankara’da yapılacak final gecesinde, jüri ve izleyiciler önünde canlı performans sergileyecektir.

TOPLAM ÖDÜL 15.000 TL

Yarışmada birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 2.500 TL olmak üzere toplam 15.000 TL ödül verilecektir. Yarışma jürisi; Garo Mafyan, İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar, Artun Ertürk, Yavuz Durak, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı gibi müzik, teknoloji ve kültür dünyasının duayenlerinden oluşuyor.

Üye olmak ve eser göndermek için: beste.halici.com.tr

Facebook sayfamız: facebook.com/besteyarismasi/

Yarışma Hakkında

Bilişim teknolojilerinin sağladığı olanaklarla müziğin bir araya gelişini bir yarışma heyecanı ile güçlendiren ve ülkemizde elektronik müzik yaratıcılarının ortaya çıkmasına olanak sağlayan TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması'nın asıl amacı bir yarışmadan çok, bilgi çağının tanımlarına uyan, teknolojiyi kullanan ve üreten, yaratıcılığı ve sanatı eyleme dönüştürebilen insanlara ticari kaygılardan uzak, kaliteli ve özgür bir üretim imkanı vermektir.

Bilginin ve bireyin öneminin giderek arttığı, yetenek ve yaratıcılığın ön plana çıktığı yeni dünya düzeninde, ülkemizdeki teknoloji ve sanat birlikteliğinin en güzel örneklerinden birini oluşturan TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması 25 yıldır Bilişim Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenmektedir.

Müzik otoriteleri tarafından ülkemizin en kaliteli yarışmalarından biri olarak değerlendirilen ve geleneksel hale gelen TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışmasının en büyük kıvanç kaynağı, yarışmaya katılmış olan pek çok bestecinin bugün yurt içinde ve dışında müzik endüstrisinde çok önemli projelere imza atmış olmasıdır.

Elektronik müzik tarihinde kısa, ama ülkemizde bu alanda uzun ve güçlü bir geçmişi olan Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, 24 yıldır değişmeyen jürisiyle de bir ayrıcalık yaratmaktadır. Yarışma jürisi Garo Mafyan, İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar, Artun Ertürk, Yavuz Durak, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı gibi müzik, teknoloji ve kültür dünyasının duayenlerinden oluşmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için

beste.halici.com.tr