HAKKIMIZDA

image

1985 yılında kurulan HALICI Bilgi İşlem A.Ş. bilişim ve yazılım alanında ülkemizin öncü kuruluşlarından biri olup, donanım ve yazılım alanında kamu ve özel sektör projelerinden bireysel kullanımlara kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet geliştirmektedir.

Web uygulamaları, mobil programlama, yerel ağlar (LAN), geniş ağlar (WAN), sistem bağlantıları (connectivity), nesne temelli teknoloji, istemci/sunucu (client/server) mimarisi, ilişkisel veri tabanları ile ODBC ve OLE teknolojileri konusunda uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyim birikimini özel sektörün önde gelen kuruluşlarının yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere birçok kamu kuruluşunun da hizmetine sunmuş bulunmaktadır.

Halıcı Eğitim yazılımları Milli Eğitim Bakanlığı'nın Dünya Bankası tarafından desteklenen Temel Eğitim Geliştirme Projesinde tercih edilmiş ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. "Çoklu Ortam" teknolojisinin yurdumuzda gelişmesi ve özellikle eğitim alanında daha çok kullanılması için çalışmalar yapan HALICI son yıllarda özellikle "Etkileşimli Eğitim ve Zeka Oyunları Yazılımları" alanında pek çok başarılı proje gerçekleştirmiştir.

image

Teknoloji birikimi, ürün geliştirme becerisi ve yetkin mühendisleri ile HALICI kamu kuruluşları ve özel sektör için süreç bazlı yazılım geliştirme hizmetlerinin yanı sıra güncel teknolojiyi temel alan web ve mobil uygulamaları geliştirmekte ve bunları doğrudan son kullanıcıya sunmaktadır. Yapay zeka ile zihinsel egzersizlerie parametreler tanımlayabilen, eğlenirken zihinsel yetenekleri geliştiren ilk yerli sistem olan GRİCEVİZ, kurum içi anlık mesajlaşma ve izin bazlı hiyerarşik mobil rehber hizmeti sunan GONG, Türkiye'nin kaliteli yazınsal içerik havuzu ORTAKİTAP bu ürünlerden bazılarıdır.

HALICI, 1990'lı yılların başında "Türkiye için Türkçe programlar" sloganıyla başlattığı araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde Türkiye'de ilk grafiksel kullanıcı arayüzünü (EGS Etkileşimli Grafik Sistemi) üretmiş ve ofis otomasyon ürünlerine entegre ederek, yurdumuzda da yüksek teknoloji ürünü yazılımların üretilebileceğini ispatlamıştır. HALSOFT logosuyla geliştirilen HALWORD Kelime İşlem, HALCALC Elektronik Tablolama Programı ve HALBASE Veri Tabanı yazılımları, IBM tarafından PS/2 bilgisayarlarıyla tek paket "bundle" halinde satılmış ve böylece Türkiye'de ilk geniş çaplı uygulama yazılım dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Bu yazılımlar, Almanya'nın Hannover kentinde yapılan "Software for Europe" yarışmasının finalistleri arasında yer almıştır.

Türkiye’nin ilk Teknopark girişimini yapan HALICI, 2001 yılında ODTÜ-Halıcı Yazılımevini hizmete açmış, Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin oluşmasında öncü bir rol üstlenmiştir.

Projeleri TÜBİTAK tarafından da desteklenen HALICI, çalışmalarının büyük çoğunluğunda üniversite, sivil toplum ve sektörün diğer bileşenleriyle iş birliği yapmaktadır.

HALICI, bilgiye, yeteneğe ve zekaya dayalı ürün ve hizmetlerinin yanı sıra bu alanlarda gerçekleştirdiği uzun soluklu etkinliklerle de kültür ve sanat dünyamıza katkı yapmaya devam etmektedir.

PROJELERİMİZ

GriCeviz / Brainquire

Bilişsel Beceri ve Zihinsel
Gelişim Platformu

Oyna, Keşfet, Geliştir, İzle!
Bilişsel becerilerin değerlendirilmesine, üstünlüklerin ve eksikliklerin tespit edilmesine kılavuzluk eden kişiselleştirilmiş beyin egzersizleri.

griceviz.com
Image
background

Gong Messenger

Hiyerarşik

Kurumsal & Kişisel Mesajlaşma

Kişisel Kullanıma Hemen Başlayın...
Takipçilerinize ulaşın.
Kurum içi rehberi görüntüleyin.
Duyuru mesajı gönderin ve panoda paylaşın.

gong-messenger.com
Image
image

Frizbi Eğitim Yazılımları

Frizbi yazılımları Halıcı Grubu ve Koç Sistem firmalarının eğitim sektöründe gerçekleştirdiği bir işbirliğinin ürünüdür. Bu işbirliği kapsamında Frizbi markasıyla geliştirilen Türkçe 4, 5, 6, 7 ve 8, Matematik 4, 5, 6, 7 ve 8 ders destek yazılımları; Sayılar Şatosu, Kaptan Matematik, Sayısal Serüven, Zeka Oyunları, Beyin Jimnastiği 1, Beyin Jimnastiği 2, Kare Bulmaca Seti pedagojik oyunlar; Başlangıç Düzeyi Satranç Okulu, İleri Düzey Satranç Okulu bilgi ve beceri geliştirme yazılımları, Web Stüdyo Destekli Tasarım Sihirbazı Frizbi tasarım yazılımları geliştirilmiştir.

ETKİNLİKLER

TBD-HALICI
BESTE YARIŞMASI

Türkiye'nin en uzun soluklu müzik yarışması olan TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Detaylı Bilgi